Dobieranie fryzury

Znajdź odpowiednią fryzurę dla siebie. Jak dobrać fryzurę? Odpowiednie dopasowanie fryzury to przede wszystkim określenie kształtu twarzy i wszelkich mankamnetów urody które za pomocą uczesania chcemy ukryć. Dobieranie fryzury jest proste, możesz to sama zrobić a następnie podczas wizyty u fryzjera przedstawić swoją propozycję.

Cięcie powinno współgrać z twarzą, naszym charakterem i upodobaniami. Jest to bardzo istotne, ponieważ każdy chce wyglądać perfekcyjnie. Pierwszym krokiem w odnalezieniu tej idealnej fryzury, to określenie kształtu twarzy i dopasowanie:

fryzury do twarzy fryzury dla okrągłej twarzy

- Twoja buzia jest okrągła? fryzura z zachodzącymi na twarz pazurkami zamaskuje u wysmukli pulchne policzki.

fryzury do kształtu twarzy fryzury dla pociągłej twarzy

- Pociągła najlepiej zaprezentuje się otoczona lokami i falami.

fryzury kwadratowa twarz dobieranie fryzury

- Natomiast króciutka grzywka lub odsłonięte czoło wydłużą twarz kwadratową, a wywinięte do góry kosmyki zaokrąglą policzki.

fryzury trójkątna twarz dobieranie fryzury

- Do twarzy o trójkątnym kształcie pasują fryzury z grzywką, która optycznie wyokrągla owal.

fryzury do twarz dobieranie fryzury

- Do kwadratowej pasują uczesania przypominające pazia, o miękkiej linii strzyżenia, zaokrąglone lub wydłużone po bokach.

Jeśli nadal sprawia Ci trudność dobór uczesania, to możesz poprosić swojego fryzjera o wszelkie wskazówki. Istotne jest, to że fryzury asymetryczne odmładzają buzie, również wycieniowana grzywka, nieregularna linia strzyżenia, partia włosów podniesiona na czubku głowy oraz pazurki nachodzące na policzki, mogą zdziałać cuda.

Oprócz dopasowania fryzury do kształtu twarzy, należy zwrócić uwagę na ewentualne mankamenty urody i dyskretnie je zakryć.

fryzury do twarzy fryzura a duży nos

- Uczesania a'la bob z leciutko wywiniętymi końcówkami lub cięcie na klasyczną chłopczycę z nachodzącymi na policzki pazurkami odwrócą uwagę od dużego nosa.

fryzury odmładzająca fryzury odmładzające twarz

- Od Zmęczonej twarzy lub pokrytej zmarszczkami odwrócą uwagę uczesanie nieco rozwichrzone, niczym potargane wiatrem.

fryzura krótka szyja fryzury przy krótkiej szyji

- Krótką szyję wydłuży podgolony kark lub wydłużone pasemka włosów na wysokości lini szczęki.

fryzura gruba szyja fryzury dla grubej szyji

- Masywną szyję zakryje się półdługimi lub długimi włosami. Ważne by były umiejętnie wycieniowane, tak aby zabki nachodziły na szyję. Dzięki czemu zostanie wyeksponowany środek i sprawi że szyja optycznie wysmukli się.

fryzura wysokie czoło fryzury wysokie czoło

- Wysokie czoło osłoni delikatnie wyciowana i długa grzywka.

fryzura odstające uszy fryzury odstające uszy

- Odstające uszy zakryje każda fryzura która nie przylega do skóry głowy. Cięcie krótkie lub długie, byle było precyzyjnie wycieniowane. Włosy wystrzępione na wysokości uszu, dodają objętości. 

Psikus.net © 2007-2012

Strona główna Polityka prywatności